REFRESH

Piłka nożna » 10.08.2022 » Wszystkie mecze

EUROPA: Liga Konferencji Europy - Kwalifikacje

18:00Guimaraes (Por) - Hajduk Split (Cro) 1:0

POLSKA: Fortuna 1 Liga

18:00Podbeskidzie B-B - Skra Częstochowa 0:1
18:00Resovia Rzeszów - Arka Gdynia 1:3
18:00Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:0
20:30ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice 2:0

AMERYKA POŁUDNIOWA: Copa Libertadores - Play Offy

02:30Flamengo (Bra) - Corinthians (Bra) 1:0

AMERYKA POŁUDNIOWA: Copa Sudamericana - Play Offy

00:15Atletico GO (Bra) - Nacional (Uru) 3:0
02:30Ind. del Valle (Ecu) - Dep. Tachira (Ven) 4:1
00:15Ceara (Bra) - Sao Paulo (Bra) 2:2pen

ANGLIA: EFL Cup

20:45Blackburn - Hartlepool 4:0
20:45Coventry - Bristol City 1:4
20:45Middlesbrough - Barnsley 0:1
20:45Plymouth - Peterborough 0:2
20:45Port Vale - Rotherham 1:2
20:45Sheffield Wed - Sunderland 2:0

ANGLIA: Professional Development League

14:00Wigan U21 - Watford U21 5:0

ARGENTYNA: Primera Nacional

02:10Almirante Brown - Ind. Rivadavia 2:0
20:00Deportivo Madryn - Deportivo Moron 0:1

ARGENTYNA: Primera C - Clausura

20:30Leandro N. Alem - Laferrere 0:0

ARGENTYNA: Reserve League - druga runda

15:00Independiente 2 - Lanus 2 1:2
16:00Arsenal Sarandi 2 - Colon Santa Fe 2 0:1
16:00Central Cordoba 2 - Atletico Tucuman 2 0:3
16:00Sarmiento Junin 2 - Huracan 2 3:1

ARMENIA: First League

15:30FC Gandzasar - Pyunik 2 1:3
15:45BKMA 2 - Urartu 2 6:0
15:45West Armenia - Ararat 2 0:2

AUSTRALIA: NPL Queensland

11:30Brisbane City - Gold Coast Knights 1:2

AUSTRALIA: Australia Cup

11:30Bentleigh - Sydney FC 1:2
11:30Modbury - Macarthur FC 0:4

AUSTRALIA I OCEANIA: OFC Liga Mistrzów

02:00Lae City (Pap) - Central Coast (Sol) 2:3
05:00Venus (Tah) - ABM Galaxy (Van) 0:1

AUSTRIA: Liga Regionalna - Vorarlberg

18:30Admira Dornbirn - Hohenems 1:1
18:30Gofis - Rotenberg 2:2
18:30Rothis - RW Rankweil 2:1
18:30Wolfurt - Brauerei Egg 5:1
19:00Bregenz - Altach U21 3:1
19:00Lauterach - Dornbirner SV 0:0

AZJA: Puchar AFC - Play Offy

13:00Viettel (Vie) - Kuala Lumpur City (Mys) 0:1pen

BOLIWIA: Division Profesional - Clausura

00:00Tomayapo - Independiente Petrolero 1:0
02:15J. Wilstermann - Oriente Petrolero 0:1
21:00Santa Cruz - The Strongest 0:3
00:00Palmaflor - Blooming 2:1

BOLIWIA: Nacional B - pierwsza runda

19:00ABB - Maestranza 2:1
19:00GAM Sica Sica - Fatic 1:4
19:20Real Oruro - Deportivo Shalon 4:0
21:0024 de Septiembre - Destroyers 2:1
21:30Municipal Challapata - Sur-Car 1:6

BOŚNIA I HERCEGOWINA: Pierwsza Liga

20:00Sarajevo - Tuzla City 1:5

BRAZYLIA: Serie B

00:00Gremio - Operario 5:1
00:00Ituano - Sport Recife 4:1
01:30CSA - Brusque 1:0
01:30Ponte Preta - Vasco 3:1
02:00Londrina - Cruzeiro 1:2
02:30Sampaio Correa - Bahia 2:0
02:30Tombense - Vila Nova 0:0
00:00Chapecoense-SC - Novorizontino 2:2
00:00Nautico - CRB 2:1

CHILE: Primera B

02:00Melipilla - San Felipe 1:0

CHINY: Liga Jia

10:00Kunshan - Shenyang Urban FC 1:1
10:00Nantong Zhiyun - Xinjiang Tianshan 3:0
10:00Shaanxi Changan - Qingdao Youth Island 1:1

CZECHY: MOL Cup

17:00Prerov - Prostejov 1:4

EGIPT: Pierwsza liga

18:30Arab Contractors - El Gounah 0:0
18:30Smouha - Future FC 1:1
21:00Al Ahly - Al Masry 2:0

EKWADOR: Serie B

02:00Buhos ULVR - El Nacional 0:1
22:00Santo Domingo - Ind. Juniors 0:2

ESTONIA: Puchar Estonii

18:00Paide III - Johvi Phoenix 4:5pen

ESTONIA: Meistriliiga Women

18:00Polva Lootos K - Tallina Kalev K 0:1

EUROPA: Superpuchar UEFA

21:00Real Madryt - Eintracht Frankfurt 2:0

FINLANDIA: Kakkonen - Grupa C

17:30Vaajakoski - JJK Jyvaskyla 0:2

GWATEMALA: Liga Nacional - Apertura

19:00Malacateco - Santa Lucia 3:1
21:00Iztapa - Coban Imperial 4:3
23:00Guastatoya - Deportivo Mixco 0:0
00:00Xinabajul - Deportivo Achuapa 1:1

HONDURAS: Liga Nacional - Apertura

23:00Real Sociedad - Real Espana 2:1

IRLANDIA PÓŁNOCNA: Premiership Women

20:45Linfield K - Glentoran K 0:4
20:45Mid-Ulster K - Sion Swifts K 1:2
21:00Crusaders K - Cliftonville K 1:2
21:00Lisburn Ladies K - Derry City K 0:0

ISLANDIA: Lengjudeildin

19:00Selfoss - Thor Akureyri 2:1
21:15Kopavogur - Throttur Vogar 4:1

ISLANDIA: Puchar

20:00Akureyri - Aegir 3:0

JAPONIA: YBC Levain Cup - Play Offy

12:00Avispa Fukuoka - Kobe 1:0
12:00Kawasaki - C-Osaka 2:2
12:00Yokohama M. - Hiroshima 1:2
12:30Urawa - Nagoya 3:0

KATAR: QSL

16:30Al-Gharafa - Al-Wakra 1:1
18:40Al Sailiya - Shamal 2:1

KOLUMBIA: Primera A - Clausura

02:30America De Cali - Aguilas 2:0

KOLUMBIA: Primera B - Clausura

23:00Cucuta - Chico 1:2

KOREA POŁUDNIOWA: K League 1

12:00Suwon FC - Jeonbuk 0:1
12:30Gangwon - Daegu 1:0

KOSTARYKA: Primera División - Apertura

04:00Herediano - AD Santos 1:1
04:00Sporting San Jose - Alajuelense 2:2

KOSTARYKA: Liga de Ascenso - Apertura

22:00Cariari Pococi - Ad Aserri 2:0
22:00Escorpiones - Municipal Turrialba 2:2
23:00San Jose FC - CS Uruguay 3:3

LAOS: Lao League

11:00Young Elephant - Champasak United 1:0
14:00Ezra - Viengchanh 1:1

LITWA: I Lyga

17:00FK Minija - BFA Vilnius 3:1

MALEZJA: Super Liga

15:00Terengganu - Johor DT 1:2

MALEZJA: Pierwsza Liga

11:00Kelantan - Perak 1:2
15:00UiTM - Skuad Projek 4:1

MEKSYK: Liga de Expansion MX - Apertura

00:05Celaya - Tepatitlan de Morelos 1:0
02:05Pumas Tabasco - Alacranes 2:1
04:05Atletico La Paz - Tlaxcala 2:2
00:00Alebrijes Oaxaca - Zacatecas Mineros 2:2

MYANMAR: National League

10:30Rakhine United - Hantharwady Utd 1:3

NIEMCY: 3. Liga

19:00Dresden - Verl 2:0
19:00Mannheim - Aue 1:0
19:00Osnabruck - Ingolstadt 0:1
19:00Saarbrucken - Borussia Dortmund II 1:0
19:00Wehen - SpVgg Bayreuth 4:1

NIEMCY: Liga Regionalna Zachód

18:00Lippstadt - Rodinghausen 2:0
19:30Straelen - Kaan-Marienborn 0:1

NIEMCY: Oberliga Schleswig-Holstein

19:00Bordesholm - Flensburg 1:3
19:00Heider SV - SC Weiche-08 II 3:0
19:00Neumunster - Kilia Kiel 1:2
19:00Pansdorf - Inter Turkspor Kiel 4:3

NIEMCY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

19:30Gonsenheim - Schott Mainz 1:0

NIEMCY: Oberliga Bayern Süd

18:30Gundelfingen - Turkspor Augsburg 5:0
19:30Memmingen - Monachium 1860 II 0:1

NIEMCY: Oberliga Niederrhein

19:00Sonsbeck - Uerdingen 0:1
19:15Kray - Hilden 1:3
19:30Cronenberger - SSVg Velbert 0:1
19:30Duisburg - Union Nettetal 0:0
19:30FC Monheim - TuRU Düsseldorf 3:1
19:30Germania Ratingen - Homberg 2:1
19:30MSV Dusseldorf - Meerbusch 1:3
19:30Schonnebeck - SC St. Tonis 1:2
19:30TVD Velbert - Baumberg 4:1

NIGERIA: Aiteo Cup

17:00Heartland - Katsina Utd 1:0pen
17:00Niger WO - Lobi Stars -:-
17:00OdwołaneWikki Tourist - Nasarawa -:-

NIKARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

23:00Diriangen U20 - Jalapa U20 5:0
23:00Ocotal U20 - Sport Sebaco U20 0:0

NORWEGIA: Division 3 - Group 3

19:00Vidar - Sandnes 2 2:1

NORWEGIA: Division 3 - Group 6

19:30Senja - Skjetten 3:1

NORWEGIA: NM Puchar

18:00Jerv - Odd 2:3aet

NORWEGIA: Nasjonal U19 CL - Play Offy

14:00Brann U19 - Stabaek U19 1:3

NORWEGIA: Nasjonal U19 CL - Runda przegranych

13:00Aalesund U19 - Haugesund U19 2:2

PANAMA: LPF - Clausura

23:00Veraguas - San Francisco 3:1
01:05Independiente - Chiriqui 3:0
03:30Herrera - Deportivo Universitario 2:2
23:00Alianza - Arabe Unido 0:3

PARAGWAJ: Copa Paraguay

00:30River Plate - 12 de Octubre 1:4
20:45Colegiales - Resistencia 1:2
00:30Cristobal Colon FC - Guarani 0:1

POLSKA: eWinner 2 liga

17:00Garbarnia Kraków - Śląsk Wrocław 2 3:1
17:00Siarka Tarnobrzeg - GKS Jastrzębie 0:0
17:00Zagłębie Lubin 2 - Lech Poznań 2 1:0
18:00Górnik Polkowice - Pogoń Siedlce 1:2
18:00Kotwica Kołobrzeg - Wisła Puławy 2:1
18:00Radunia Stężyca - Hutnik Kraków 2:1
19:00Motor Lublin - KKS Kalisz 0:3
19:00Olimpia Elbląg - Stomil Olsztyn 4:0

PORTUGALIA: Liga Revelacao U23 - Runda wstępna

12:00Estrela U23 - Maritimo U23 0:2
12:00Sporting U23 - Mafra U23 3:3
19:00Braga U23 - Gil Vicente U23 2:3
19:00Famalicao U23 - Vizela U23 3:2
19:00Leixoes U23 - Rio Ave U23 1:0

PORTUGALIA: Super Cup Women

18:30Benfica K - Braga K 3:0
21:15Sporting K - Famalicao K 3:0

ROSJA: FNL 2 - Group 2

12:00Chertanovo M. - Dynamo Vologda 2:2
13:00Bałtika 2 - Krasnogorsk 1:1
13:00Zvezda St. Peterburg - Jenisej 2 3:0
17:00Din. Moskwa 2 - Torpedo Moscow 2 2:3
17:00Electron VN - Rodina Moscow U21 0:0
17:00Luki-Energiya - Dynamo Petersburg 3:2
17:00Murom - Tver 1:0
17:00Zenit 2 - Yadro 2:1
17:30Znamya Truda - Vladimir 0:3
18:00Tekstilshtik - S. Kostroma 2:2

ROSJA: FNL 2 - Group 3

08:00SKA Chabarowsk 2 - Kaluga 0:1
11:00Balashikha - Kolomna 0:1
12:00Chimki 2 - Penza 0:0
12:00Dynamo Vladivostok - Salyut-Belgorod 2:2
12:00FK Strogino Moscow - Sakhalin 4:2
16:00Peresvet Podolsk - Arsienał Tuła 2 2:4
16:00Znamya Noginsk - Saturn Ramenskoye 1:2
17:00Kosmos - Saratów 0:1
17:00Kursk - D. Bryansk 0:0
17:00Kvant - Sakhalinets 0:2
17:00Spartak Tambov - M. Lipetsk 1:2
17:30Ryazan - Rodina Moscow 2 0:0

ROSJA: FNL 2 - Group 4

13:00Dynamo Barnaul - Amkar 1:3
15:00Omsk - Zenit-Izhevsk 0:2

RPA: Pierwsza liga

17:00AmaZulu - Supersport 2:1
19:30Chippa United - Royal AM 1:3
19:30Mamelodi - TS Galaxy 0:1
19:30Sekhukhune - Golden Arrows 1:0
19:30Stellenbosch - Orlando 1:1

SINGAPUR: Premier League

13:45Albirex Niigata - Young Lions 7:1

SŁOWACJA: Puchar

17:00Bacuch - Zavazna Poruba 3:2pen
17:00Bitarova - Namestovo 3:5
17:00Brezno - Filakovo 2:0
17:00Bystricka - Dynamo Diviaky 2:0
17:00Casta - Inter Bratysława 0:8
17:00Chlebnice - Oravske Vesele 1:0
17:00Detva - Podkonice 0:3
17:00Druzstevnik Borov - Gerlachov 3:2pen
17:00Dudince - Kovacova 0:3
17:00Dvorniky - Kechnec 1:4
17:00FK Gemerska Horka - Roznava 0:4
17:00FK Krasna - Vranov 1:7
17:00FO Kinex Bytca - SK Bela 7:3
17:00Hlinik nad Hronom - Ladomerska Vieska 2:3
17:00Hrinova - Zarnovica 5:4
17:00Igram WO - Senica -:-
17:00Iskra Hnusta - Kalinovo 1:2
17:00Komjatice - FK Nove Zamky 1:7
17:00Kras. Podhradie - Rudnany 1:0pen
17:00Liptovska Tepla - Lip. Stiavnica 1:0
17:00Lok. Kosice - Medzev 2:3pen
17:00MFK Krupina - Vinica 1:3
17:00Nacina Ves - Pavlovce n. Uhom 2:0
17:00Nizna - Tvrdosin 1:2
17:00OFK Mokry Haj - Castkovce 0:1pen
17:00Olcnava - Gelnica 2:1
17:00OSK Fintice - Velky Saris 0:4
17:00OSK Teplicka - 1.FK Svidnik 2:4
17:00Partizan Osrblie - Spisska Nova Ves 0:9
17:00Pezinok - Vrakuna Bratislava 0:1pen
17:00Poltar - Slavia TU Kosice 1:2
17:00Ruskov - Snina 0:5
17:00Sarisske Dravce - Sabinov 4:0
17:00Sasova - Badin 1:5
17:00SK Velke Zaluzie - Kalna n. Hronom 0:4
17:00Sliac - Pliesovce 4:2
17:00Slovan Trstena - Sokol Zubrohlava 0:2
17:00Slovenske Darmoty - MSK Lucenec 0:2
17:00Sokol Liesek - MSK Martin 1:2
17:00Spartak Vysoka - SK Javornik Makov 1:4
17:00Stara Bystrica - Tatran Turzovka 1:4
17:00Tahanovce - Mladost Kalsa 1:5
17:00TJ Visnove - Banik Stranavy 0:2
17:00Tomasovce - R. Sobota 1:2pen
17:00Torysa - Lubovna 0:2
17:00Turcianska Stiavnicka - HA Banska Bystrica 0:3
17:00Velky Krtis - Radzovce 2:1
17:00Vikartovce - Spisske Podhradie 0:4
17:00Vinohrad Cebovce - TJD Pribelce 0:1
17:30TJ Salka - Velke Ludince 0:5

SŁOWACJA: 1. Liga Women

17:00Nove Zamky K - Trencin K 0:3
17:00Ruzomberok K - Petrzalka K 3:0
17:00Slovan Bratysława K - Myjava K 3:1
17:00Trnava K - GFC K 4:1
17:00Zilina K - B. Bystrica K 1:12

SZKOCJA: Challenge Cup

20:45Hibernian 2 - Brechin 1:2pen
20:45Spartans - Rangers B 0:1
21:00Hearts 2 - Buckie Thistle 2:3

SZWAJCARIA: Super League

19:00Luzern - Grasshoppers 1:1

SZWECJA: Dywizja 1 - Norra

19:00Gefle - Stockholm Internazionale 4:1
19:00Pitea - Umeå 3:1
19:00Sollentuna - Team TG FF 2:0
19:00Sylvia - Taby 1:2
19:00Vasalund - Sandviken 0:0

SZWECJA: Dywizja 1 - Södra

18:30Tvaaker - Qviding 2:1
19:00IFK Malmo - Lunds 0:3
19:00Oddevold - GAIS 0:2
19:00Torn - Olympic 3:2
19:00Trollhättan - Vanersborgs IF 1:1

SZWECJA: Dywizja 2 - Norra Svealand

20:00Osteraker IFK - Skiljebo 0:3

SZWECJA: Dywizja 2 - Västra Götaland

19:30Eskilsminne - Ullareds IK 6:0

SZWECJA: Svenska Cupen - Kobiety - Kwalifikacje

18:30Gamla Upsala K - Bollstanas K 0:1

ŚWIAT: Mecze towarzyskie

15:00Iran U19 - Kirgistan U19 2:2
18:00Tadżykistan U19 - Uzbekistan U19 0:3
18:30Włochy U19 - Albania U19 3:0

ŚWIAT: Międzyklubowe towarzyskie

09:30Getafe B (Esp) - Navalcarnero (Esp) 2:4
14:00CD Vitoria (Esp) - Alaves B (Esp) 1:0
16:30Al Dhafra (Uae) - Kazma SC (Kuw) 3:0
17:00ASD Pineto Calcio (Ita) - Recanatese (Ita) 0:4
17:00Coruxo (Esp) - Pontevedra (Esp) 1:0
17:30Corvinul Hunedoara (Rou) - Progresul Ezeris (Rou) 8:0
17:30Monopoli (Ita) - Sorrento (Ita) 1:1
18:00Achnas (Cyp) - Paralimni (Cyp) 1:0
18:00Carrarese (Ita) - Monterosi (Ita) 1:1
18:00Fanfulla (Ita) - Villa Valle (Ita) 1:1
18:00FeralpiSalo (Ita) - Entella (Ita) 1:2
18:00FK Vozdovac (Srb) - Al-Ahli Dubai (Uae) 4:4
18:00Gubbio (Ita) - Trestina (Ita) 1:0
18:00R. Sociedad B (Esp) - Rayo Majadahonda (Esp) 0:1
18:00San Donato (Ita) - Scandicci (Ita) 1:1
18:00Sotiras (Cyp) - Ol. Nicosia (Cyp) 4:2
18:30Panachaiki (Gre) - Atromitos (Gre) 1:2
18:45Baleares (Esp) - Pena Deportiva (Esp) 2:0
19:00Aguilas FC (Esp) - Almeria B (Esp) 1:0
19:00Amorebieta (Esp) - Numancia (Esp) 1:1
19:00Anorthosis (Cyp) - Doxa (Cyp) 0:0
19:00Barcelona B (Esp) - Valencia B (Esp) 2:1
19:00Celta Vigo B (Esp) - Bergantinos (Esp) 2:3
19:00Domzale (Slo) - Szachtar (Ukr) 0:3
19:00Escobedo (Esp) - Laredo (Esp) 0:3
19:00Langreo (Esp) - Lealtad (Esp) 2:1pen
19:00Murcia (Esp) - Alcorcon (Esp) 1:1
19:00Nea Salamis (Cyp) - Ermis (Cyp) 1:0
19:00Olot (Esp) - Gimnastic (Esp) 1:3
19:00Peralada (Esp) - Sabadell (Esp) 0:1
19:00Real Titanico (Esp) - R. Oviedo B (Esp) 1:3
19:00Unionistas (Esp) - Alcorcon B (Esp) 2:4
19:00Vilafranca (Esp) - Prat (Esp) 1:2
19:30Arandina (Esp) - Gimnastica Segoviana (Esp) 2:4
19:30Atl. Madryt B (Esp) - San Sebastian Reyes (Esp) 2:2
19:30Cappellen (Bel) - Antwerp B (Bel) 1:6
19:30Rapitenca (Esp) - Sant Andreu (Esp) 0:3
19:30Sestao (Esp) - Ath. Bilbao B (Esp) 2:0
19:30Trival Valderas (Esp) - Union Adarve (Esp) 1:3
19:45Antequera (Esp) - Melilla (Esp) 1:3
20:00Arenteiro (Esp) - Ferrol (Esp) 2:2
20:00Bembibre (Esp) - Atl. Astorga (Esp) 0:1
20:00CE Manresa (Esp) - Cornella (Esp) 0:3
20:00Dollingstown (Nir) - Glenavon (Nir) 0:2
20:00Orihuela (Esp) - CF Intercity (Esp) 0:3
20:00San Cristobal CP (Esp) - Terrassa (Esp) 1:0pen
20:00UCAM Murcia (Esp) - El Palo (Esp) 1:0pen
20:00UD Logrones (Esp) - Leonesa (Esp) 3:0
20:00URSL Vise (Bel) - La Calamine (Bel) 4:1
20:30Forli (Ita) - Cesena (Ita) 0:6
20:30Miajadas (Esp) - Don Benito (Esp) 2:0
20:30San Fernando (Esp) - Betis B (Esp) 0:1
20:30Torrent (Esp) - Saguntino (Esp) 0:0
21:00Olivenza (Esp) - Badajoz (Esp) 0:2
21:30Cordoba (Esp) - Merida AD (Esp) 3:2

ŚWIAT: Islamic Solidarity Games

12:30Maroko U23 - Arabia Saudyjska U23 0:2
12:30Turcja U23 - Kamerun U23 3:2
16:00Azerbejdżan U23 - Iran U23 3:0
16:00Senegal U23 - Algieria U23 1:1

ŚWIAT: Mistrzostwa Świata U-20 kobiet

19:00Niemcy U20 K - Kolumbia U20 K 0:1
22:00Nieuw-Zeeland U20 K - Meksyk U20 K 1:1

ŚWIAT: Klubowe towarzyskie - Kobiety

16:30Flora K (Est) - Gintra K (Ltu) 0:2
18:00Slavia Praga K (Cze) - Real Madrid K (Esp) 0:2
18:30Athletic Bilbao K (Esp) - Eibar K (Esp) 1:0

URUGWAJ: Copa Uruguay

18:30Colon - Los Halcones 3:1
20:00La Luz - Deportivo Italiano 2:1pen
20:00Rampla Juniors - Rio Negro 2:1pen

USA: USL Championship

01:00New York Red Bulls 2 - Atlanta United 2 2:1

UZBEKISTAN: Super League

16:00AGMK - Lok. Tashkent 4:0
17:00Bunyodkor - Qizilqum 1:2

WALIA: Cymru South

15:30PrzełożoneAfan Lido - Cambrian & Clydach -:-
15:30PrzełożoneLlantwit Major - Ammanford -:-
15:30PrzełożonePontardawe - Llanelli -:-
15:30PrzełożoneYnyshir Albions - Barry -:-

WIETNAM: Vietnamese Cup Women

11:00Phong Phu Ha Nam K - Ho Chi Minh City 2 K 4:1
13:30TKS Viet Nam K - Ha Noi K 0:2

REFRESH

Piłka nożna | Hokej | Tenis | Koszykówka | Piłka ręczna | Siatkówka | Baseball | Futbol am. | Rugby | Więcej sportów »

Do góry

m.Flashscore.pl dostarcza na sportowe wyniki na żywo - piłka nożna mobilne livescore. Ta mobilna wersja różni się parametrami niż strona Flashscore.pl z powodów technicznych.